Kranjska gora Kranjska gora

Novice

Valerie Grenier vodilna po prvem teku

( 07. 01. 2023 )
Prvi veleslalomski tek je s časom 57.05 osvojila Kanadčanka Valerie Greiner pred Laro Gut-Behrami (+0.04) in Federica Brignone (+0.16).

Po končanem prvem teku sobotnega veleslaloma za 59. Zlato lisico ostaja tekma za zmago nadvse napeta. Hladne vremenske razmere so poskrbele za trdo in kompaktno progo, ki se je odlično obdržala prav do zadnje tekmovalke. Z manj kot sekundo časovne razlike med prvimi desetimi uvrščenimi ostaja boj za stopničke še naprej odprt. Od slovenskih lisičk se je v drugi krog z 9. mestom prebila Ana Bucik (+57.81), medtem ko se Tina Robnik (38.) in Neja Dvornik (55.) žal nista uvrstili med prvih 30.

Dogajanje prvega teka je v ciljni areni danes spremljalo okrog 2.000 gledalcev, med najbolj glasnimi pa so tudi tokrat bili slovaški navijači Petre Vlhove, ki se je po prvem teku uvrstila na 6. mesto. Dobre pogoje za uvrstitev na zmagovalni podij ima tudi Mikaela Shiffrin, ki bo s 31 stotinkami zaostanka zmago lovila iz 5. mesta

Drugi tek se prične ob 12:30.