Kranjska gora Kranjska gora

Novice

Valerie Grenier osvojila prvo kanadsko zmago v zgodovini Zlate lisice

( 07. 01. 2023 )
S 37 stotink prednosti je prvi veleslalom 59. Zlate lisice zase odločila Kanadčanka Valerie Grenier in se s tem zapisala v anale s prvo kanadsko zmago v zgodovini tekmovanja.

Kanadčanka ni zgolj uspešno obranila, temveč celo povečala prednost iz prvega teka in si tako zagotovila mesto na najvišji stopnički v družbi Italijanke Marte Bassino (+0.37) in Slovakinje Petre Vlhove (+0.40). Mikaela Shiffrin si zmage – v skladu z lastnimi napovedmi – tokrat ni uspela priboriti, temveč si je v končnem seštevku delila 6. mesto s Francozinjo Coralie Frasse Sombet. Uspešen spust je pričakal tudi Ano Bucik, ki je izboljšala svojo uvrstitev iz prvega teka in tekmovanje — na veliko veselje slovenskih navijačev - zaključila na osmem mestu.

Prvo mesto je presenetilo celo Grenierjevo »V prvi vožnji sem naredila veliko napak na vrhu, potem pa sem nekako prišla v svoj ritem in ga držala vse do konca. Prvo mesto po prvem teku je bilo zelo nepričakovano, zato sem bila pred drugo vožnjo nekoliko nemirna. Druga vožnja je bila dobra, med potjo sem naredila nekaj napak, a sem uspela zadržati vodstvo do konca in še kar težko verjamem, da sem pobrala zmago.«

Drugouvrščena Marta Bassino v ciljni ravnini sicer ni mogla skrivati razočaranja, a je bila, potem ko se je glava nekoliko ohladila, kljub vsemu zadovoljna s končnim rezultatom: »Zelo mi je všeč Kranjska Gora in njena strmina. Danes je bilo res zabavno smučati, ker je bil sneg popoln. Mislim, da sem lahko v nekaterih delih še boljša, zato se veselim jutrišnjega dne, ko bom dobila nov poskus za prvo mesto.«

Nekoliko bolj samokritična je bila po drugem teku Petra Vlhova: »Vsekakor sem vesela stopničk, a v nekaterih delih nisem preveč zadovoljna s svojim nastopom. Morala sem veliko napadati, a se je na koncu obrestovalo. Sneg danes ni bil preveč leden in sem lahko smučala precej agresivno. Jutri bom ponovno dala vse od sebe, in upam, da bom spet stala na stopničkah.«

Vrstni red 2. veleslalomskega štarta se bo odločal danes ob 18. uri na javnem žrebu v Kranjski gori, kjer bo dogajanje popestril tudi nastop zasedbe Leonart.