Novice

Tessi Worley veleslalom Zlate lisice

( 21. 01. 2012 )
Tina Maze po najboljšem veleslalomu te sezone na 5. mestu - Odlična proga, sonce in 5.000 gledalcev v Podkorenu

Uvodno preizkušnjo za 48. pokala Zlata lisico je dobila Tessa Worley. Francozinja je bila po prvi progi na tretjem mestu, v finalu pa je s popolnim napadom prišla na vrh. Drugo mesto je osvojila Italijanka Federica Brignone, tretja pa je bila Nemka Viktoria Rebensburg. Po prvi vožnji veleslaloma na Podkorenu je vodila Avstrijka Elisabeth Goergl, ki pa je na ciljni strmini druge proge naredila napako in odstopila. Za navdušenje domačih gledalcev – v Podkorenu se jih je zbralo okrog 5.000 - je poskrbela Tina Maze, ki je dosegla peto mesto, kar je njena najboljša uvrstitev v tej sezoni. Ana Drev je bila 26., preostale slovenske smučarka so nastop končale že v prvi vožnji, saj so bile za finale prepočasne. V Kranjski Gori bo jutri na sporedu še slalom za 48. Zlato lisico.